Trwa ładowanie...

To on okradł hospicjum. Policja wciąż go szuka

Do zdarzenia doszło 29 lipca, około godziny 13:30. Mężczyzna w kapturze wszedł do wałbrzyskiego hospicjum i wyrwał ze ściany kasetkę z pieniędzmi pochodzącymi z dobrowolnych datków na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Share
To on okradł hospicjum. Policja wciąż go szuka
Źródło: Facebook.com
d3za7fg

O sprawie pisaliśmy na początku sierpnia. To właśnie wtedy Hospicjum w Wałbrzychu udostępniło szereg nagrań, na których widać złodzieja przemieszczającego się po szpitalu. Mimo, że nagrania obiegły media społecznościowe, sprawcy nie udało się odszukać.

Według pracowników hospicjum, złodziej dobrze znał rozkład dnia personelu - to nie przypadek, że zjawił się dokładnie w momencie, w którym pielęgniarki i pielęgniarze karmili osoby niezdolne do samodzielnego jedzenia.

d3za7fg

- Wiedział, że będziemy zajęci - powiedziała Renata Wierzbicka z Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu w rozmowie z dziennikarzami Polsat News. Kobieta dodała, że w ciągu swojej 20-letniej pracy w hospicjum, nigdy nie była świadkiem podobnej sytuacji.

- Nie zdarzyło mi się, żeby cokolwiek zginęło, już nie wspominając o skrzynce na datki - mówiła.

Policja apelowała do internautów i mieszkańców Wałbrzycha o pomoc w odnalezieniu sprawcy. Do tej pory przestępcy nie udało się odszukać, ale funkcjonariusze mają swoje podejrzenia.

d3za7fg

- Po przeanalizowaniu nagrania z monitoringu mamy już pewne typy, ale muszą one zostać zweryfikowane - powiedział sierż. szt. Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji w rozmowie z dziennikarzami.

d3za7fg

Podziel się opinią

Share
d3za7fg
d3za7fg