Trwa ładowanie...
d206c8l

Torpol ma kontrakt z Norweskimi Kolejami Państwowymi na zabezpieczenia

Warszawa, 11.07.2016 (ISBnews) - Torpol Norge - spółka zależna Torpolu - podpisała kontrakt ramowy z Jernbaneverket (Norweskie Koleje Państwowe), poinformowała spółka. Na podstawie zawartej umowy, spółka wybuduje na terenie północnej Norwegii urządzenia zabezpieczające tereny i linie kolejowe, podano także.

Share
d206c8l

"Jest to już drugi kontrakt kolejowy, który udało nam się pozyskać w Norwegii. Podobnie jak pierwszy, dotyczący przebudowy układu torowego stacji Hamar, potwierdza on zwiększenie naszych kompetencji na tamtejszym rynku budownictwa szynowego" - powiedział prezes Torpol Norge Piotr Sarnowski, cytowany w komunikacie.

Prace będą odbywały się na terenie Nordlandsbanen i Ofotbanen, od miejscowości Steinkjer w kierunku północnym do Bj?rnfjell. Umowa została zawarta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata, a jej wartość szacowana jest na 40 mln koron norweskich (ok. 0,47 mln zł), podano także.

"Liczymy, że nasza norweska spółka pozyska do końca roku kolejne kontrakty o wartości kilkudziesięciu milionów koron" - powiedział prezes Torplol Grzegorz Grabowski, również cytowany w komunikacie.

W Norwegii Torpol dotychczas realizował projekty szynowe wyłącznie na rynku tramwajowym - w Oslo i Bergen.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 238,24 mln zł mln zł w 2015 roku.

(ISBnews)

d206c8l

Podziel się opinią

Share
d206c8l
d206c8l