Trwa ładowanie...
d83t7rm

Tramwaje Hyundai Rotem przewiozą Warszawiaków. Miasto rozstrzygnęło przetarg

Warszawa rozstrzygnęła przetarg na zakup 213 nowych tramwajów, które wyprodukuje firma Hyundai Rotem. "Kupujemy je przede wszystkim z myślą o nowych trasach na Wilanów, Gocław, Białołękę" – napisał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaje Hyundaia zaczną jeździć po Warszawie za niecałe dwa lata
Tramwaje Hyundaia zaczną jeździć po Warszawie za niecałe dwa lata (East News, Fot: ALEXEI KRAVTSOV\)
d83t7rm

"Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty!" – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

OGLĄDAJ: Trzaskowski: Nie wyobrażam sobie, że jestem prezydentem, a żona pracuje w magistracie

Kontrakt z firmą z Korei przewiduje zakup 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 metrów, 10 tramwajów jednokierunkowych i 20 pojazdów jednokierunkowych o długości 24 metrów. To jest zamówienie podstawowe. Umowa przewiduje dokupienie jeszcze 90 pojazdów.

d83t7rm

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że składy będą wozić pasażerów najbardziej skrajnych dzielnic, jak Białołęka, Wilanów i Gocław, ale część będzie kursować po już istniejących.

CZYTAJ: Pesa z dużymi opóźnieniami. Musi zatrudnić 500 osób

Termin składania ofert minął w grudniu. W grze pozostały dwie: od koreańskieg Hyundaia i bydgoskiej Pesy. Okazało się, że stolicy nie stać na producenta z Polski, którego oferta przekraczała budżete o pół miliarada złotych.

Dostawa będzie kosztowac 1,8 mld zł. Zgodnie z warunkami przetargu pierwszy tramwaj ma zostać dostarczony w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy, a całość (razem z opcją) – do 2023 r.

d83t7rm

DOWIEDZ SIĘ: 20 mld zł na kolejne odcinki dróg. GDDKiA w tym roku ogłosi nowe przetargi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d83t7rm

Podziel się opinią

Share
d83t7rm
d83t7rm