Trwa ładowanie...

Tramwaje Hyundai Rotem przewiozą Warszawiaków. Miasto rozstrzygnęło przetarg

Warszawa rozstrzygnęła przetarg na zakup 213 nowych tramwajów, które wyprodukuje firma Hyundai Rotem. "Kupujemy je przede wszystkim z myślą o nowych trasach na Wilanów, Gocław, Białołękę" – napisał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Share
Tramwaje Hyundai Rotem przewiozą Warszawiaków. Miasto rozstrzygnęło przetarg
Źródło: East News, Fot: ALEXEI KRAVTSOV\
d49r4td

"Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty!" – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

OGLĄDAJ: Trzaskowski: Nie wyobrażam sobie, że jestem prezydentem, a żona pracuje w magistracie

Kontrakt z firmą z Korei przewiduje zakup 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 metrów, 10 tramwajów jednokierunkowych i 20 pojazdów jednokierunkowych o długości 24 metrów. To jest zamówienie podstawowe. Umowa przewiduje dokupienie jeszcze 90 pojazdów.

d49r4td

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że składy będą wozić pasażerów najbardziej skrajnych dzielnic, jak Białołęka, Wilanów i Gocław, ale część będzie kursować po już istniejących.

Termin składania ofert minął w grudniu. W grze pozostały dwie: od koreańskieg Hyundaia i bydgoskiej Pesy. Okazało się, że stolicy nie stać na producenta z Polski, którego oferta przekraczała budżete o pół miliarada złotych.

Dostawa będzie kosztowac 1,8 mld zł. Zgodnie z warunkami przetargu pierwszy tramwaj ma zostać dostarczony w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy, a całość (razem z opcją) – do 2023 r.

d49r4td

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49r4td

Podziel się opinią

Share
d49r4td
d49r4td