Trwa ładowanie...
dfvf7q4

TripAdvisor wygrał w sądzie. Można wystawiać negatywne oceny na portalu

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał proces wytoczony przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca zarzucił stronie działanie w "złej wierze", gdyż na portalu znalazło się dużo negatywnych opinii klientów o kierowanych przez niego punktach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja sądu oznacza, że negatywne oceny wystawiane hiszpańskim restauracjom są legalne
Decyzja sądu oznacza, że negatywne oceny wystawiane hiszpańskim restauracjom są legalne (Shutterstock.com)
dfvf7q4

Zdaniem restauratora, administratorzy portalu mieli mieć wpływ na oceny wystawiane przez klientów – podaje PAP. Sąd w Barcelonie odrzucił jego żądania odszkodowania i tym samym potwierdził, że konsumenci sami z siebie wystawiali negatywne opinie o dwóch placówkach przedsiębiorcy.

Sędziowie zaznaczyli, że "wszystkie filtry portalu działały poprawnie", a zatem nie może być mowy o złamaniu prawa i działaniu w "złej wierze". Sam restaurator uważał, że właściciele portalu nie są w stanie kontrolować negatywnych komentarzy pojawiających się na ich stronie.

Sędziowie podkreślili, że właściciel restauracji otrzymał od administratorów portalu TripAdvisor możliwość zgłaszania poprawek do informacji o swoich placówkach. Gdyby zaś portal miał usuwać negatywne opinie, to działałby wbrew interesowi własnych klientów – ocenili sędziowie.

dfvf7q4

W pozwie restaurator również wskazał, że nie miał możliwości usunięcia swoich restauracji z bazy punktów dostępnych na TripAdvisor. W jego ocenie, opinie internautów osłabiły wizerunek jego lokali i domagał się za to odszkodowania w wys. 660 tys. euro.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfvf7q4

Podziel się opinią

Share
dfvf7q4
dfvf7q4