Trwa ładowanie...
d34seuv

Trwają konsultacje premiera z ministrami ws. oszczędności

W kancelarii premiera trwają konsultacje szefa rządu z ministrami w sprawie oszczędności w resortach. Jako pierwszy na spotkanie z Donaldem Tuskiem przybył minister finansów Jacek Rostowski. To właśnie jego resort razem z kancelarią premiera opracują plan oszczędnościowy. Następna z premierem spotka się minister edukacji, Katarzyna Hall. Do Kancelarii przybył też minister spraw wewnętrznych i administracji, Grzegorz Schetyna.

d34seuv
d34seuv

Minister finansów Jacek Rostowski przyjechał ok. godz. 10 do kancelarii premiera, gdzie trwają konsultacje szefa rządu Donalda Tusk z ministrami w sprawie oszczędności w resortach.

TVN24 podał, że w piątek Tusk będzie rozmawiał z: szefową MEN Katarzyną Hall, ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem, ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, minister pracy Jolantą Fedak oraz szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim.

Pozostali ministrowie mają przyjechać na konsultacje w sobotę.

Ministerstwa mają znaleźć oszczędności na sumę 17 miliardów zł. W miniony wtorek premier zobowiązał ministrów, by przygotowali plany cięć wydatków w swoich resortach. Minister finansów ocenia, że znalezienie 17 mld zł oszczędności będzie "trudne, ale absolutnie konieczne". Konsultacje potrwają dwa dni, a jutro po ich zakończeniu premier ma szczegółowo poinformować o cięciach w resortach.

d34seuv

Już wcześniej Donald Tusk zobowiązał ministrów, by przygotowali plany oszczędności na łączną sumę 17 miliardów złotych. Jest to 10% wydatków założonych na pierwsze półrocze.

Spotkania z poszczególnymi ministrami mają trwać godzinę. Dziś pojawią się ci szefowie resortów, którzy mają już plany cięć, a jutro ci, którzy potrzebują nieco więcej czasu.

Donald Tusk mówił, że jego rządowi już udało się znaleźć trzy miliardy oszczędności. Zapewniał, że cięcia nie będą dotyczyły zwykłych obywateli. Na pewno nie zabraknie pieniędzy dla emerytów i rencistów, a także na ochronę zdrowia.

d34seuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34seuv