Trwa ładowanie...
dfgllah
dfgllah

Trwają rozmowy ministra rolnictwa z rolniczym OPZZ

W resorcie rolnictwa trwają rozmowy ministra rolnictwa Marka Sawickiego z delegacją rolniczego OPZZ, na czele z przewodniczącym tej organizacji Sławomirem Izdebskim. Rozmowy dotyczą sytuacji w rolnictwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfgllah

Głównym postulatem rolniczego OPZZ jest wypłata rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz przywrócenie opłacalności chowu trzody i bydła.

Na godz. 14 zapowiadziana jest konferencja ministra rolnictwa.

Jeszcze we wtorek po południu Izdebski mówił PAP, że na rozmowy do ministerstwa nie pojedzie, bo nie ma o czym rozmawiać z samym ministrem, warunkiem ewentualnego spotkania miała być obecność na nim premier Ewy Kopacz.

dfgllah

Premier skrytykowała podczas wtorkowej konferencji prasowej rolnicze blokady dróg. "Nie jestem dzisiaj zwolennikiem tego rodzaju form protestowania przed rozmowami, kiedy naraża się na niebezpieczeństwo tych, którzy poruszają się po drogach. Mieliśmy już w swojej historii politycznej, również parlamentu, taką formację polityczną, która blokowała drogi. Drugi raz tego nie będzie. Nie będzie drugiej Samoobrony" - dodała szefowa rządu.

W ubiegłym tygodniu Sawicki przeprowadził rozmowy z organizacjami rolniczymi i związkami zawodowymi należącymi do międzynarodowej organizacji Copa-Cogeca. Na odzielną rozmowę zostało zaproszone Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Ogranizacji Rolniczych. (PAP)

(planujemy konynuację tematu)

dfgllah

Podziel się opinią

Share
dfgllah
dfgllah