Trzy nowe zezwolenia w Warmińsko-Mazurskiej SSE

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Mają one przynieść skutek w postaci nakładów inwestycyjnych w wysokości 68,8 mln i utworzenia 82 nowych miejsc pracy.

23.09.2015 13:25

O wydaniu kolejnych w tym roku zezwoleń w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej poinformował w środę PAP dyrektor departamentu pozyskiwania inwestorów Marcin Kuchciński.

"W ostatnich dniach wydaliśmy pozwolenia trzem przedsiębiorcom z podstref w Iławie, Morągu i Nidzicy" - wyjaśnił Kuchciński.

W Iławie zezwolenie wydano Zakładowi Poligraficznemu "POL-MAK" Przemysław Makowiak, Danuta Makowiak spółka jawna. W ramach pozwolenia przedsiębiorstwo to wybuduje halę, która wyposaży w innowacyjną linię technologiczną.

W Ostródzie "Fabryka Mebli Taranko" rozbuduje się o kolejną hale produkcyjną o powierzchni 2 tys. m kw., w której znajdzie się nowoczesny sprzęt stolarski. "Firma ta planuje również zakup i wdrożenie programu zarządzania produkcją i magazynami oraz kupienie oprogramowania komputerowego w związku z rozwojem działalności" - poinformował Kuchciński.

Trzecie zezwolenie Strefa wydała firmie "FMR Lisicki", która także zamierza wybudować halę, a w niej zamontować linię technologiczną do produkcji maszyn rolniczych. "Ponadto w ramach wydanego pozwolenia nastąpi wdrożenie nowego procesu technologicznego w oparciu o wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych" - dodał Kuchciński.

Kuchciński podkreślił, że w każdej z firm, którym wydano zezwolenia, będą wdrażane innowacyjne technologie i rozwiązania.

Suma nakładów inwestycyjnych we wszystkich trzech przedsiębiorstwach to 68,8 mln zł, utworzone będą co najmniej 82 nowe miejsca pracy.

W 2015 r. w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano już osiem zezwoleń, których suma nakładów inwestycyjnych przekracza 308 mln zł. Utworzone ma być blisko 500 nowych miejsc pracy i utrzymanych ponad 1,4 tys. dotychczasowych miejsc pracy.

Poziom pomocy publicznej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej sięga 70 proc. i jest najwyższy w kraju.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)