Trwa ładowanie...
d3krmkx

Trzynasta emerytura będzie co roku? Wiceminister daje nadzieję

Jest szansa, że "trzynastka" to nie będzie jednorazowy gest. - Nie można wykluczyć, że podobne rozwiązania zostaną przyjęte w kolejnych latach - powiedział w Senacie wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister Marcin Zieleniecki przyznał w Senacie, że jest szansa na to, że emeryci dostaną "trzynastkę" również w kolejnych latach
Wiceminister Marcin Zieleniecki przyznał w Senacie, że jest szansa na to, że emeryci dostaną "trzynastkę" również w kolejnych latach (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d3krmkx

Słowa wiceszefa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przytacza piątkowy "Super Express".

Czytamy w nim, że słowa Zielenieckiego padły podczas prezentacji projektu ustawy w Senacie. To właśnie tam trafił dokument, który w ubiegłym tygodniu został przegłosowany przez posłów. - Biorąc pod uwagę zapowiedzi polityków, nie można wykluczyć, że podobne rozwiązania zostaną przyjęte w kolejnych latach - powiedział wiceminister.

W marcu podobną deklarację złożył też premier Morawiecki. - Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program "Emerytura plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli oczywiście wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia - powiedział.

d3krmkx

Obejrzyj: Marek Belka o trzynastej emeryturze: Wezmę

Jeśli senatorzy przyjmą w piątek ustawę bez poprawek, ta będzie już czekać na podpis prezydenta. Jeśli natomiast izba wyższa coś skoryguje, dokument wróci jeszcze do Sejmu.

d3krmkx

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł brutto (888 zł na rękę) to jeden z elementów tzw. "piątki Kaczyńskiego". Pod koniec lutego prezes PiS zapowiedział najważniejsze punkty programu partii na nadchodzące wybory.

Wypłaty dodatkowych świadczeń mają ruszyć od początku maja. Pieniądze dostanie około 10 mln emerytów i rencistów. W tym również ci, którzy pobierają pieniądze w ramach emerytur wcześniejszych, mundurowych, rolniczych czy matczynych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3krmkx

Podziel się opinią

Share
d3krmkx
d3krmkx