Trwa ładowanie...

Trzynasta emerytura. ZUS wykonał blisko 1,5 mln przelewów "trzynastek"

Trzynasta emerytura. Pierwsze "trzynastki" pojawią się na kontach emerytów wraz z początkiem kwietnia. Pierwszy termin wypłaty świadczenia objął blisko 1,5 mln osób.

Trzynasta emerytura. ZUS wykonał blisko 1,5 mln przelewów "trzynastek"Źródło: PAP
djzfd5f
djzfd5f

Trzynasta emerytura. ZUS wykonał blisko 1,5 mln przelewów "trzynastek"

Wraz z początkiem kwietnia ZUS rozpoczął wypłatę trzynastej emerytury. Będzie ona podzielona na kilka terminów. Zgodnie z wyliczeniami ekspertów trzynasta emerytura trafi łącznie w ręce 10 mln osób, co dla budżetu państwa wiąże się z wydatkiem rzędu 11,7 mld zł. Tym samym świadczenia dla emerytów i rencistów wyniosą 981 zł (1200 zł brutto).

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Kolejne przelewy będą realizowane 5, 6, 10, 15, 20 i w 25 dzień miesiąca. Harmonogram ma związek z koniecznością rozładowania pracy przez ZUS na cały miesiąc. Na poszczególne dni przypadają równe grupy seniorów. Z tego powodu 1 kwietnia pieniądze powędrowały do blisko 1,5 mln seniorów. I tak w każdym kolejnym terminie.

Tak zwana "13." emerytura przysługuje pobierającym emeryturę, rentę (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej) lub mają prawo do rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

djzfd5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djzfd5f