Trwa ładowanie...
d2y87ho

Tusk: rząd we wtorek przyjmie projekt ustawy dot. hazardu

We wtorek rząd przyjmie projekt tzw. ustawy hazardowej - poinformował premier Donald Tusk. Jak podkreślił, chce, żeby ustawa znalazła się na biurku prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed końcem listopada.

Share
d2y87ho

- Chcemy, by hazard był pod ścisłą kontrolą - podkreślił premier Donald Tusk na briefingu po piątkowym spotkaniu z szefami klubów parlamentarnych w sprawie projektu ustawy ograniczającej hazard w Polsce.

- Zapowiadałem, że propozycje rządowe będą szły w stronę delegalizacji części przemysłu hazardowego, ochrony przed nim nieletnich, zwiększenia podatków w branży hazardowej - przypomniał szef rządu. Jak podkreślił, hazard byłby dostępny w Polsce jedynie w kasynach.

Projekt miałby zdelegalizować salony z automatami do gry o niskich wygranych oraz wideoloterie.
- To powinno w ciągu kilku lat wyczyścić Polskę z najbardziej niebezpiecznych sfer hazardu - powiedział Tusk.

Premier podkreślał po spotkaniu z szefami klubów parlamentarnych, że przyjęli oni, właściwie bez jakiś zasadniczych wątpliwości, wszystkie główne postulaty rządu dotyczące walki z hazardem.

d2y87ho

- Przyjęto właściwie bez jakiś zasadniczych wątpliwości, wszystkie te podstawowe, fundamentalne zasady, jakie chcemy przyjąć, a więc: zwiększenie opłat, delegalizację tego twardego hazardu, głównie automatowego, niedopuszczenie wideoloterii na polski rynek - powiedział Tusk na konferencji prasowej.

Według niego, jest także zgoda na ograniczenie możliwości rozwoju kasyn, tak żeby - mówił premier - "nie było ich za dużo w Polsce (...) tak, żeby hazard nie plenił się poprzez mnożenie kasyn".

Premier dodał, że zaakceptowana przez szefów sejmowych klubów została też propozycja zakazu hazardu w internecie, z wyłączeniem zakładów wzajemnych.
- Tu mam wrażenie uzyskaliśmy taki wstępny konsensus - powiedział szef rządu. Chociaż - zastrzegł - liderzy polityczni "zarezerwowali sobie prawo do ewentualnego zgłaszania poprawek".

d2y87ho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y87ho
d2y87ho