Trwa ładowanie...
d1yvyjo

TVN rozważa wypłatę dywidendy lub refinansowanie długu (opis)

28.02. Warszawa (PAP) - TVN rozważa wypłacanie z zysku osiągniętego w 2012 roku dywidendy, bądź przeznaczenie tych środków na optymalizację struktury finansowej. Decyzję w tej...

Share
d1yvyjo

28.02. Warszawa (PAP) - TVN rozważa wypłacanie z zysku osiągniętego w 2012 roku dywidendy, bądź przeznaczenie tych środków na optymalizację struktury finansowej. Decyzję w tej sprawie spółka podejmie w ciągu kilku tygodni - poinformował na konferencji prasowej John Driscoll, wiceprezes TVN.

"Zastanawiamy się nad tym, czy wypłacić dywidendę, czy może powinniśmy wykorzystać środki, które posiadamy do optymalizacji struktury finansowej. Nasze stanowisko powinno się wyklarować w ciągu kilku najbliższych tygodni - powiedział Driscoll.

Dodał, że TVN widzi obecnie kilka możliwych dróg refinansowania swojego długu, które pozwoliłoby spółce na płacenie niższych odsetek w przyszłości. Poinformował, że TVN przygląda się m.in. rynkowi obligacji.

d1yvyjo

Na koniec 2012 r. TVN miał 1.274 mln zł gotówki, z czego 918 mln zł pochodziło ze sprzedaży Onetu. Dług netto spółki wyniósł wówczas 2.046 mln zł.

Polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę od 30 do 50 proc. rocznego skonsolidowanego zysku netto.

W 2012 r. skonsolidowanego zysku netto TVN wyniósł 486,1 mln zł.

TVN wypłacił za 2011 r. specjalną dywidendę w wysokości 0,1 zł na akcję ze skumulowanych zysków, w związku z osiągnięciem przez platformę 'n' rocznego dodatniego wyniku EBITDA. (PAP)

jow/ asa/

d1yvyjo

Podziel się opinią

Share
d1yvyjo
d1yvyjo