Trwa ładowanie...

TVP rusza z nowym festiwalem. Tym razem w Kielcach

Na początku września odbędzie się nowy festiwal pod szyldem telewizji publicznej. Ma on być odpowiedzią na zeszłoroczne kłopoty z organizacją Opola.

Share
TVP rusza z nowym festiwalem. Tym razem w Kielcach
Źródło: East News, fot: East News
dbac1a3

Tak przynajmniej twierdzi portal press.pl. Według gazety pomysł na nową imprezę pojawił się po tym, jak miasto Opole wypowiedziało umowę TVP na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskie. Stało się tak po zamieszaniu z listą i występami niektórych artystów. Ostatecznie jednak impreza odbyła się we wrześniu.

Teraz prezes TVP Jacek Kurski będzie miał argument na wypadek podobnego kryzysu w przyszłości. Będzie nim festiwal piosenki tanecznej w Kielcach. Odbędzie się on w dniach 7-8 września.

- Będzie to wydarzenie wielkiej wagi, topowe polskie zespoły taneczne, mnóstwo gości zagranicznych – twierdzi z charakterystyczną emfazą Kurski. Jakie to będą gwiazdy – tego jednak na razie nie wiadomo. Pierwszy dzień ma być poświęcony dla polskich wykonawców, a drugi dla zagranicznych.

Sylwester w TVP. "Do tej imprezy dopłacimy wszyscy w podatkach"

Już w zeszłym roku, też przy udziale TVP, w Kielcach odbyła się podobna impreza. Był to koncert „Gwiazdy letniego nieba”. I wtedy też mówiło się, że w przyszłości może on zostać zastąpiony przez większą imprezę.

dbac1a3

Choć Kurski mówi o wielkich gwiazdach, to nazwisk żadnych na razie nie podaje. Na podstawie artystów, którzy wystąpili na „Gwiazdach letniego nieba”, możemy za to domyślać się charakteru nowej imprezy. Będzie to połączenie popu i disco polo. „Z wielkim entuzjazmem kielczanie bawili się też z grupą Bayer Full - w rytm „Mojej muzyki” kołysała się cała Kadzielnia [dzielnica Kielc – przyp.red.], by potem żywo wołać „Hej, sokoły”” – relacjonowały ubiegłoroczną imprezę lokalne media.

Co ciekawe, władze Kielc, w przeciwieństwie do Kurskiego, wcale nie przesądzają, że festiwal w ogóle się odbędzie. Artur Sobolewski z kieleckiego ratusza podkreśla jednak, że na razie umowa na organizację festiwalu nie została podpisana. – Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, czy, w jakim terminie i z jakim podziałem ról między TVP a miastem to wydarzenie, roboczo określane jako Festiwal Piosenki Tanecznej, się odbędzie – mówi press.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbac1a3

Podziel się opinią

Share
dbac1a3
dbac1a3