Trwa ładowanie...

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji

Już od północy 15 lutego można sprawdzić rozliczone przez skarbówkę zeznania podatkowe w usłudze Twój e-PIT. Przez nieco ponad dwa dni deklarację podatkową w ten sposób złożyło 300 tys. podatników - poinformował resort finansów.

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracjiŹródło: Shutterstock.com
dx0qjpw
dx0qjpw

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji

Dzień wcześniej, w niedzielę, ok. godz. 16.00 liczba rozliczeń w ramach usługi przekroczyła 200 tysięcy. Sam okres rozliczeń PIT rozpoczął się natomiast po północy 15 lutego. Resort finansów udostępnił wówczas dostęp do elektronicznej usługi Twój e-PIT, za pomocą której fiskus wypełnia za nas roczne zeznania.

Oglądaj: Twój e-PIT bardziej wygodny. "Niektórzy nie muszą robić nic"

Przypomnijmy, że oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą także skorzystać z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT, które są dostępne w każdym urzędzie skarbowym."Usługa Twój e-PIT jest dostępna wyłącznie na podatki.gov.pl.

Z założenia usługa Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków, ani składać deklaracji.

dx0qjpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx0qjpw