Trwa ładowanie...
dy7u56b

Twój Ruch przeciw informacji rządu o sytuacji w rolnictwie (krótka8)

Klub parlamentarny Twojego Ruchu będzie głosował za odrzuceniem informacji rządu o sytuacji w rolnictwie - zapowiedział w środę w Sejmie poseł TR Andrzej Lewandowski. Jego zdaniem działaniom rządu ws. problemów wsi brak koordynacji, a dialog z rolnikami jest nieudolny.

Share
dy7u56b

"Wyrazem pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie były ostatnie protesty rolników, które pokazały bezsilność rządu przy prowadzeniu skutecznego dialogu społecznego. Biorąc pod uwagę brak jednolitej strategii rządu, brak efektywnych działań ministra rolnictwa w zakresie zdynamizowania eksportu oraz opłacalności produkcji rolnej klub parlamentarny Twojego Ruchu negatywnie ocenia działania rządu w obszarze rolnictwa" - powiedział Lewandowski. Dodał, że Twój Ruch będzie głosował za odrzuceniem informacji.

"Działania rządu w tym zakresie są nieskoordynowane oraz nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Zdolność rządu, a w szczególności ministra rolnictwa Marka Sawickiego, do prowadzenia merytorycznego dialogu społecznego z rolnikami oraz organizacjami ich zrzeszającymi stoi pod znakiem zapytania" - mówił Lewandowski.

Postulował m.in. uruchomienie skupów trzody chlewnej na potrzeby Agencji Rezerw Materiałowych w celu stabilizacji ich ceny, zwiększenie przyznanego limitu litrów tzw. paliwa rolniczego na hektar, szybkie przesunięcie spłat kredytów z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zwiększenie kompetencji kontrolnych Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w zakresie jakości ziarna sprzedawanego do Polski.

dy7u56b

Podziel się opinią

Share
dy7u56b
dy7u56b