Trwa ładowanie...

Tylko w WP. Jeszcze dziś wymiana kilku ministrów? Padły nazwiska

Z nieoficjalnych doniesień mediów wynika, że jeszcze dziś nastąpi większa niż początkowo zapowiadano rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Może dojść do wymiany kilku ministrów. Jednym z nich ma być szef MSZ Witold Waszczykowski, którego zastąpi Krzysztof Szczerski. Ze stanowiskiem może się też pożegnać minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Wiemy, kto może zająć jego miejsce.

Tylko w WP. Jeszcze dziś wymiana kilku ministrów? Padły nazwiskaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d32dl31
d32dl31

Informację o planowanej wymianie ministrów jako pierwsza podała PAP. Agencja powoływała się na "źródła zbliżone do kierownictwa PiS".

Według PAP, w niedzielę odbyła się wielogodzinna rozmowa między Jarosławem Kaczyńskim a Mateuszem Morawieckim. W trakcie rozmowy konsultowane miały być szczegóły rekonstrukcji rządu, początkowo planowanej na styczeń. Zdecydowano jednak, że niektóre zmiany w rządzie nastąpią już w poniedziałek, a kolejne - o czym media pisały już wcześniej - mogą mieć miejsce w styczniu.

TVP Info podało z kolei, że nowym szefem MSZ zostanie Krzysztof Szczerski. PAP zwraca uwagę, że Waszczykowski po rozmowie z Morawieckim wraca wcześniej do Polski z Brukseli. - Mam brać udział w ceremonii o 17.00 (…) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił żebym wrócił - wyjaśnił minister dziennikarzom w Brukseli.

Kto za Macierewicza? Zaskoczenie

To nie koniec spekulacji. W rozmowie z nami gen. Waldemar Skrzypczak podzielił się zaskakującą teorią. Według niego, miejsce zdymisjowanego Antoniego Macierewicza mógłby zająć Mariusz Błaszczak. Podobną informację podało następnie TVP Info.

Powołanie nowego rządu zaplanowane jest na godz. 17.00. Prawdopodobnie we wtorek Mateusz Morawiecki wygłosi expose. Na ten dzień planowanie jest również głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

Jak pisaliśmy w WP, Beata Szydło w nowym rządzie ma zostać wicepremierem ds. społecznych.

d32dl31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32dl31