Trwa ładowanie...

Uczelnie a nauczanie zdalne. Jak będzie wyglądał ten rok akademicki?

Wraz z początkiem października blisko 400 uczelni w całym kraju rozpoczyna nowy rok akademicki. Z powodu pandemii większość placówek zdecydowało się na tryb mieszany studiów i część zajęć odbędzie się w trybie zdalnym.

Uczelnie a nauczanie zdalne. Jak będzie wyglądał ten rok akademicki?Źródło: PAP
d3dqr12
d3dqr12

Uczelnie a nauczanie zdalne. Jak będzie wyglądał ten rok akademicki?

W Polsce funkcjonuje 379 uczelni, z czego 232 to uczelnie niepubliczne (jest również 58 uczelni niepublicznych w trakcie likwidacji) - wynika z przekazanych PAP informacji z resortu nauki. W ramach uczelni i instytutów badawczych funkcjonują też w Polsce 134 szkoły doktorskie.

Mały lockdown. 50 powiatów w strefach o większych restrykcjach

Nowy rok akademicki na większości uczelni wiąże się z mieszanym trybem nauczania w I semestrze roku akademickiego, zwykle z przewagą nauczania zdalnego. Tzw. nauczanie hybrydowe (mieszane) oznacza, że część zajęć - np. wykłady ogólnodostępne, lektoraty odbywać się będzie zdalnie.

Uczelnie a nauczanie zdalne. Jak będzie wyglądał ten rok akademicki?

- Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba zakażeń przekroczyła 1,9 tys. To jest kolejny rekord, ale należy się spodziewać, że ta tendencja będzie się utrzymywała - powiedział minister.

Przypomnijmy, że o ponad 1,9 tys. nowych przypadków zakażeń poinformował w czwartek resort zdrowia. - Mamy do czynienia z eskalacją epidemii - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał też informacje o zmianach w prawie.

d3dqr12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dqr12