Trwa ładowanie...
d3zbrn5

Uczniowie dzięki edukacyjnym lekcjom mogą wygrać wyposażenie szkolnej pracowni

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą wygrać dla swojej szkoły wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej, fizycznej albo biologicznej. Wystarczy, że przygotują i nagrają na wideo lekcję edukacyjną z tych przedmiotów.

Share
d3zbrn5

By wziąć udział w konkursie, należy wraz z klasą lub kołem naukowym przygotować lekcję edukacyjną w formie materiału wideo na jeden z tematów przygotowanych przez wykładowców i autorów konkursu Adamed SmartUP i zamieścić do 1 października 2015 r. w aplikacji konkursowej dostępnej na stronie www.facebook.com/ADAMEDSmartUP.

Pierwszy temat to "Fizyka od kuchni" - należy wybrać jedno lub dwa zjawiska fizyczne, które zachodzą w kuchni, a następnie w ciekawy sposób je przedstawić i/lub wytłumaczyć. W przypadku drugiego tematu - "Co robi mózg, gdy człowiek śpi?" - lekcja powinna przedstawiać funkcje snu i działanie fal mózgowych. Kolejnym tematem jest materiał wideo o bakteriach, które służą człowiekowi - "Czy mikroorganizmy mogą być dla nas dobre?". Ostatni - "Kolorowa chemia - jaki jest Twój ulubiony kolor?" - w ciekawy sposób ma pokazać i wytłumaczyć jak otrzymać ten kolor: wyświetlając go z jakiegoś źródła światła lub zabarwiając nim, np. wodę w zlewce.

Forma wykonania zadania jest dowolna - oceniana będzie kreatywność klasy, jej zaangażowanie i pomysłowa interpretacja tematu. Ważne jednak, by długość materiału nie przekraczała 3 minut. Internauci wybiorą dziesięć najlepszych filmów poprzez głosowanie w aplikacji konkursowej, natomiast finałową trójkę wybierze kapituła konkursowa, w skład, której wejdą przedstawiciele Fundacji Grupy Adamed oraz wykładowcy programu Adamed SmartUP.

d3zbrn5

Nagrodą główną jest wybrane przez laureatów wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej, fizycznej lub biologicznej o wartości 13 tys. zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają wybrany sprzęt laboratoryjny o wartości 6 tys. zł.

Adamed SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. (PAP)

krm/ jbr/

d3zbrn5

Podziel się opinią

Share
d3zbrn5
d3zbrn5