Trwa ładowanie...

Udaremniona próba przemytu. Zrzucali papierosy z motolotni

W okresie kwarantanny i zamkniętych granic, przemytnicy próbowali dostarczyć nielegalne papierosy poprzez motolotnię. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w tej sprawie już dwie osoby.

Share
Udaremniona próba przemytu. Zrzucali papierosy z motolotni
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d2y8xll

W nocy z 8 na 9 kwietnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dorohuska zauważyli latający obiekt, który kierował się wgłąb terytorium Polski.

Jak informuje serwis Polsat News, byli to przemytnicy, którzy w oryginalny sposób chcieli wwieźć do Polski papierosy.

d2y8xll

Przemytnicy wyrzucili paczki z papierosami już po polskiej stronie, na terenie gminy Dorohusk. Funkcjonariuszom udało się zlokalizować to miejsce. Jednak gdy straż graniczna tam dotarła, mężczyźni zaczęli uciekać autem. Po pościgu jednak udało się ich złapać.

<a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> w Polsce. Dr Michał Sutkowski o noszeniu maseczek. Obejrzyj wideo:

Czytaj też: <a href="https://finanse.wp.pl/kasa-na-wozku-w-poznanskiej-biedronce-siec-dostala-30-tys-zl-kary-6498688528885377a" target="_blank">Kasa na wózku w poznańskiej Biedronce. Sieć dostała 30 tys. zł kary</a>

Nielegalnie wwiezione do Polski papierosy miały wartość ok. 5 tys. zł. Ja się okazało, obaj mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa.

W sprawie postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu statku powietrznego. Mężczyźni mogą jednak dodatkowo odpowiedzieć za nieprzestrzeganie regulacji związanych z epidemią koronawirusa.

d2y8xll

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d2y8xll

Podziel się opinią

Share
d2y8xll
d2y8xll