Trwa ładowanie...

Udawali, że handlują elektroniką. Skarb Państwa mógł stracić miliard zł

31 osób zatrzymanych, zabezpieczone mienie o wartości 60 mln zł – to finał śledztwa funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędy Celno-Skarbowego w Poznaniu i policjantów CBŚP. Na działalności zorganizowanej grupy przestępczej Skarb Państwa mógł stracić 1 mld zł.

Udawali, że handlują elektroniką. Skarb Państwa mógł stracić miliard złŹródło: KAS
d2k705h
d2k705h

Grupa działała w latach 2013-2018 na terenie Unii Europejskiej, a jej członkowie są podejrzani o udział w tzw. karuzeli VAT. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani fałszowali dokumenty, a także dopuszczali się oszustw skarbowych.

Służył temu częściowo fikcyjny obrót elektroniką użytkową, dokumentowany fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 1 mld zł, z tytułu nieopłacenia podatku oraz nienależnego zwrotu podatku VAT – czytamy w komunikacie KAS.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali kolejne 4 osoby. Akcję przeprowadzono na terenie województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. Przeszukano miejsca zamieszkania, zabezpieczono dokumentację oraz sprzęt elektroniczny.

d2k705h

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty oszustwa, fałszowania dokumentów, posłużenia się sfałszowanym dokumentem, a także przestępstw karnoskarbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Łącznie zatrzymano 31 osób i zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ok. 60 mln zł (nieruchomości, pojazdy, środki finansowe na kontach bankowych oraz gotówka).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k705h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k705h