Trwa ładowanie...

UFG: coraz więcej wypłat dla ofiar wypadków nieubezpieczonych pojazdów

Prawie 53 mln złotych wypłacił w 2011 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) ofiarom wypadków drogowych z udziałem nieubezpieczonych lub niezidentyfikowanych sprawców - poinformowała PAP rzeczniczka UFG, Aleksandra Biały.

UFG: coraz więcej wypłat dla ofiar wypadków nieubezpieczonych pojazdówŹródło: AFP
d1q8wiw
d1q8wiw

Rzeczniczka zaznaczyła, że łączna kwota wypłat dokonanych przez UFG wyniosła w ubiegłym roku ponad 57,6 mln złotych. Fundusz wypłaca także renty wynikające z polis OC, komunikacyjnych i rolnych.

Aleksandra Biały dodała też, że zwiększonej o 5 proc. wobec 2010 r. ubiegłorocznej kwocie wypłat dla poszkodowanych w wypadkach towarzyszył 30-proc. wzrost łącznej liczby szkód zgłoszonych do Funduszu, w ubr. było ich 4,2 tys.

Najbardziej - o 38 proc. - wzrosła w ubr. liczba szkód spowodowanych przez nieubezpieczonych sprawców wypadków drogowych: zgłoszeń takich w ubr. było prawie 3,2 tysiąca.

d1q8wiw

W pierwszych miesiącach 2012 roku odnotowano w Funduszu zwiększenie wartości wypłaconych odszkodowań. W pierwszym kwartale tego roku UFG wypłacił ponad 20 mln złotych, o 7 mln zł więcej niż w pierwszym kwartale ubr.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny utworzono w 1990 roku. Do głównych zadań UFG należy wypłata odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, gdy sprawca kolizji nie miał polisy OC lub uciekł z miejsca zdarzenia. Fundusz zajmuje się również kontrolą i nakładaniem kar za brak komunikacyjnego ubezpieczenia OC. W ramach UFG działa Ośrodek Informacji UFG (OI UFG), który jest administratorem największej ubezpieczeniowej bazy danych w Polsce, gromadzącej informacje o ubezpieczeniach OC i AC oraz o odszkodowaniach wypłaconych z tych polis.

d1q8wiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8wiw