Trwa ładowanie...
d4f760o

UKE przedłużył świadczenie bezpłatnego dostępu do internetu przez Aero2

Warszawa, 22.11.2016 (ISBnews) - Prezes Urzędu Komunikacji (UKE) wydał decyzję w sprawie zmiany rezerwacyjnej częstotliwości z pasma 2,6 GHz dla Aero2, która wydłuża okres świadczenia przez spółkę bezpłatnego dostępu do internetu do 36 miesięcy po osiągnięciu 50% pokrycia kraju, podał Urząd.

Share
d4f760o

"22 listopada oficjalnie została przekazana decyzja prezesa UKE dla Aero2 w sprawie zmiany rezerwacji częstotliwości z pasma 2,6 GHz. To oznacza, że Aero2 nadal będzie mieć obowiązek świadczenia usługi bezpłatnego dostępu do internetu - BDI" - czytamy w komunikacie.

Bezpłatny internet miał być dostępny zgodnie z obowiązującą umową do 21 grudnia 2016 r. W związku z dzisiejszą decyzją Aero2 będzie świadczyć usługi BDI jeszcze przez 36 miesięcy po tym, gdy zostanie osiągnięte 50-proc. pokrycie ludnościowe obszaru kraju z wykorzystaniem częstotliwości z pasma 2,6 GHz.

"Decyzja przyczyni się do budowy społeczeństwa informacyjnego i jest elementem walki z wykluczeniem cyfrowym" - czytamy dalej.

d4f760o

"To doskonała wiadomość dla tysięcy użytkowników BDI z całej Polski. Od wielu miesięcy otrzymywaliśmy zapytania od internautów na temat przyszłości bezpłatnego internetu od Aero2. Dla wielu osób to jedyna forma dostępu do globalnej sieci. Warto dodać, że jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która już od 5 lat realizuje skutecznie tak ważny społecznie projekt" - powiedział członek zarządu Aero2 Piotr Janik, cytowany w komunikacie spółki.
Aero2 zobowiązane jest do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będących przedmiotem przetargu i rozpoczęcia komercyjnego oferowania usług z ich wykorzystaniem nie później niż w terminie 18 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości, a także do zapewnienia w okresie - od dnia rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości objętych rezerwacją do upływu 36 miesięcy od osiągnięcia 50% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej z wykorzystaniem częstotliwości objętych rezerwacją - nieodpłatnego, powszechnego dostępu do internetu (BDI) z użyciem co najmniej 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem, będących w dyspozycji oferenta, częstotliwości z zakresu do 1 GHz, przy objęciu zasięgiem BDI co najmniej 75% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapewniając BDI Aero2 może uzupełniająco wykorzystywać sieci działające z wykorzystywaniem częstotliwości z pasma 1800 MHz i częstotliwościami z pasma 2100 MHz, jeżeli będzie posiadała prawo do wykorzystywania tych częstotliwości, podano także.

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Spółka nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu captcha co 60 minut. Firma podkreśla, że dzięki temu rozwiązaniu ponad 99% Polaków pozostaje w zasięgu darmowego połączenia z siecią.

(ISBnews)

d4f760o

Podziel się opinią

Share
d4f760o
d4f760o