Trwa ładowanie...

UKE prześwietliło ceny internetu mobilnego. Średni miesięczny koszt to 1,5 proc. pensji

Według badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie UKE w 2019 r. średnio za dostęp mobilny do sieci w Polsce należało zapłacić około 45 zł miesięcznie.

Share
UKE prześwietliło ceny internetu mobilnego.  Średni miesięczny koszt to 1,5 proc. pensji
Źródło: pixabay.com, fot: pixabay.com
d2cws9z

Pandemia koronawirusa i konieczność nauki zdalnej pokazała jak ważny jest rozwój i upowszechnienie interentu w Polsce. UKE przeanalizował więc ceny internetu mobilnego w Polsce.

"W realiach pandemii CoViD-19 oraz rosnąc zapotrzebowaniem na usługi internetowe, dla wielu osób mogących pracować zdalnie albo mających możliwość edukacji w sposób zdalny na obszarze gdzie szerokopasmowe sieci stacjonarne nie są dostępne, usługi mobilnego dostępu do sieci mogą okazać się często jedynym rozwiązaniem problemów z dostępem do internetu" - pisze URE.

Według "Raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2019 r." łączna liczba użytkowników internetu mobilnego w Polsce wyniosła ponad 8,4 mln osób.

Nowy rok szkolny. Dzieci wracają do klas. "Rok zaczynamy z dużą niepewnością"

Badanie konsumenckie przeprowadzone na zlecenie UKE ujawniło, że średnio za dostęp mobilny do sieci w Polsce należało zapłacić około 45 zł miesięcznie. Dla porównania deklarowany przez użytkowników średni miesięczny rachunek za internet stacjonarny wyniósł niecałe 58 zł .

Uwzględniając więc minimalne wynagrodzenie netto (około 1920zł) i średnie wynagrodzenie netto (około 3815 zł)w czerwcu 2020, obliczony na podstawie zestawienia cen średni miesięczny koszt korzystania z usług dostępu do internetu mobilnego stanowił odpowiednio około 3 proc. i około 1,5 proc. miesięcznego wynagrodzenia w 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cws9z

Podziel się opinią

Share
d2cws9z
d2cws9z