Trwa ładowanie...
d2gkvw8
d2gkvw8

Ukraiński Interfoam Holding rozpoczyna ofertę publiczną, chce pozyskać 86 mln zł

23.11. Warszawa (PAP) - Ukraiński Interfoam Holding, producent pianki poliuretanowej, chce przeprowadzić publiczną ofertę akcji o wartości około 86 mln zł i zadebiutować w połowie...
Share
d2gkvw8

23.11. Warszawa (PAP) - Ukraiński Interfoam Holding, producent pianki poliuretanowej, chce przeprowadzić publiczną ofertę akcji o wartości około 86 mln zł i zadebiutować w połowie grudnia na warszawskiej giełdzie - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Spółka planuje wyemitować do 23.269.191 nowych akcji i pozyskać ok. 86 mln zł brutto. Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację programu inwestycyjnego grupy.

Cena maksymalna została ustalona na 3,70 zł na akcję. Oferta skierowana jest do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

d2gkvw8

Harmonogram oferty przewiduje, że od 29 listopada do 1 grudnia przyjmowane będą zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych oraz odbędzie się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Ustalenie ceny emisyjnej ma nastąpić 1 grudnia lub około tej daty. Planowany termin debiutu spółki na GPW to okolice 15 grudnia.

W prospekcie Interfoam Hoilding poinformował, że grupa prowadzi obecnie negocjacje z rosyjską firmą Foamline w sprawie przejęcia dwóch zakładów produkcyjnych w zachodniej i środkowej Ukrainie.

Grupa zamierza też kontynuować produkcję w zakładach Foamline-West Limited ze względu na ich położenie w zachodniej części kraju oraz uruchomić produkcję materacy i innych produktów takich jak poduszki i gąbki głównie w zakładach Foamline-Dnepr Limited, zlokalizowanych w Margańcu (obwód dniepropietrowski). W scenariuszu tym rozpoczęcie produkcji materaców będzie możliwe już w 2012 roku. Całkowita wartość inwestycji to ok. 21,6 mln euro.

d2gkvw8

Drugi z wariantów rozwoju spółki zakłada wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego w zachodniej Ukrainie o mocy 7000 ton rocznie. Scenariusz ten przewiduje uruchomienie zakładu produkcji materacy na bazie poliuretanu wyprodukowanego przez Grupę. Zostanie on wybudowany w pobliżu istniejących zakładów, w obwodzie kijowskim lub dniepropietrowskim. Oczekiwany okres budowy i uruchomienia obu zakładów to około dwa lata, co oznacza możliwość rozpoczęcia produkcji w 2014 r., a całkowita wartość inwestycji to ok. 20,7 mln euro. (PAP)

pr/ asa/

d2gkvw8

Podziel się opinią

Share
d2gkvw8
d2gkvw8