Trwa ładowanie...

Ulga podatkowa dla emigrantów. Polacy na Wyspach chcą dofinansowania do powrotu

Wsparcie dla Polaków, którzy chcą wrócić do kraju, w tym np. tymczasowe ulgi podatkowe, a także pomoc finansowa dla polskich szkół sobotnich - to niektóre z oczekiwań działających w Londynie organizacji polonijnych, z których przedstawicielami rozmawiała PAP.

Ulga podatkowa dla emigrantów. Polacy na Wyspach chcą dofinansowania do powrotuFot: toastbrot81/Flickr (CC BY-NC 2.0)
d2uw4in
d2uw4in

Polacy na Wyspach chcą zachęt finansowych. Tylko pod takimi warunkami mogą wrócić do kraju. Tamtejsza Polonia chce m.in. ulgi podatkowej. W poniedziałek w Londynie wizytę rozpoczyna prezydent Andrzeja Duda.

- Dobrze byłoby, gdyby były możliwości na przykład łatwiejszego powrotu do Polski. Szczególnie ulgi podatkowe, powiedzmy - tymczasowe - powiedział Wiktor Moszczyński ze Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. - Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że większość osób tutaj zostanie. Chodzi o to, żeby wzmocnić ich świadomość polską tutaj: dać większe wsparcie dla polskich szkół sobotnich, dać mocne poparcie dla rozwijania katedr nauk polskich na uczelniach brytyjskich - postulował.

Anna Magryta ze stowarzyszenia "Aperto", które pomaga Polakom w sprawach urzędowych i sądowych w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że bardzo ważne dla stowarzyszenia było uzyskanie dofinansowania ze środków polskiego MSZ. - Bez tego nasza pomoc nie byłaby możliwa - mówi.

Aleksandra Podhorodecka z Polskiej Macierzy Szkolnej przypomina, że w Wielkiej Brytanii już od 60 lat istnieją szkoły sobotnie. - Główny obowiązek ich utrzymania spoczywa na rodzicach. Niemniej miewają problemy finansowe, dlatego poważną pomocą dla tych szkół jest wsparcie finansowe. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu naszej organizacji, która jest organizacją "kapeluszową", opiekuje się szkołami, wspiera polską edukację w Wielkiej Brytanii - dodała.

d2uw4in
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uw4in