WP
Deutsche Welle
niemcy

Ulgi podatkowe i podwyżka dodatku na dzieci w Niemczech. "Kindergeld"

Dobra wiadomość dla rodziców wychowujących swoje pociechy lub pracujących w Niemczech. Od lipca 2019 planowana jest podwyżka dodatku na dzieci, tzw. Kindergeld.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dzieci
dzieci (flickr.com, Fot: woodleywonderworks)
WP

Niemiecki rząd planuje odciążyć rodziny wychowujące dzieci - wynika z procedowanego obecnie projektu ustawy. Mowa jest w nim o podwyższeniu od 1 stycznia 2019 kwoty wolnej od podatku na każde dziecko o 192 euro do 7620 euro. O kolejne 192 euro kwota ta wzrośnie od 1 stycznia 2020.

Oprócz tego od lipca 2019 o 10 euro podwyższony ma zostać dodatek na dzieci (odpowiednik polskiego 500+). W Niemczech zasiłek przysługuje już pierwszemu dziecku i wynosi obecnie 194 euro na pierwsze i drugie dziecko, 200 euro na trzecie dziecko i na każde kolejne dziecko po 225 euro.

WP

CZYTAJ: Rząd wydaje coraz mniej na program 500 plus

Zasiłek ten wypłacany jest bez względu na obywatelstwo i wysokość dochodów rodziców. Świadczenie to obejmuje dzieci do osiemnastego roku życia, jednak prawo do zasiłku przedłuża się wraz z podjęciem przez nie dalszego kształcenia do maksymalnie dwudziestego piątego roku życia.

Kolejna podwyżka dodatku na dzieci planowana jest na styczeń 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP