Trwa ładowanie...
d1cbkdx

Unibep chce rozpocząć działalność w segmencie budownictwa drogowego

5.11.Warszawa (PAP) - Zarząd spółki budowlanej Unibep zdecydował o
rozszerzeniu działalności firmy o sektor budownictwa drogowego.
Spółka zamierza na uruchomienie tej...

Share
d1cbkdx

5.11.Warszawa (PAP) - Zarząd spółki budowlanej Unibep zdecydował o rozszerzeniu działalności firmy o sektor budownictwa drogowego. Spółka zamierza na uruchomienie tej działalności przeznaczyć 20-30 proc. środków pozyskanych z tegorocznej oferty - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd UNIBEP SA podjął uchwałę dotyczącą rozszerzenia strategii firmy o sektor budownictwa drogowego. W dniu 5 listopada 2008 r. Rada Nadzorcza Emitenta pozytywnie zaopiniowała w/w uchwałę Zarządu" - napisano w komunikacie.

"Nowe zadanie strategiczne będzie realizowane z wypracowanych zysków, środków z emisji akcji serii B oraz ewentualnie kredytów bankowych" - dodano.

Spółka podała, że na uruchomienie działalności w sektorze budownictwa drogowego przeznaczy 20-30 proc. środków z tegorocznej emisji akcji serii B.

d1cbkdx

Wcześniej spółka zamierzała wydać środki z emisji na zakup gruntów pod działalność deweloperską (od 45 do 55 proc. wpływów z emisji), zwiększenie poziomu kapitału obrotowego (od 20 do 22 proc.), rozbudowę i modernizację bazy produkcyjnej (od 3 do 5 proc.) i uruchomienie zakładu produkcji budynków lekkiej konstrukcji (20-30 proc.).

Obecnie, po rozszerzeniu celów emisyjnych o uruchomienie działalności w segmencie budownictwa drogowego, Unibep planuje na zakup gruntów pod działalność deweloperską (lub przejęcie projektów developerskich) przeznaczyć 25 proc. środków z emisji.

Na zwiększenie poziomu kapitału obrotowego spółka wyda 20-15 proc. środków z emisji, na rozbudowę i modernizację bazy produkcyjnej 5 proc., a na uruchomienie zakładu produkcji budynków o lekkiej konstrukcji 30-25 proc.

Unibep sprzedał w ofercie, przeprowadzonej w marcu tego roku, 7.900.000 akcji, w tym 6.700.000 akcji serii B nowej emisji oraz 1.200.000 akcji sprzedawanych serii A. Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Unibepu wynosiła 9 zł. (PAP)

pam/ jtt/

d1cbkdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cbkdx