Trwa ładowanie...
d2i6bcm
13-01-2017 16:47

UniCredit wnioskuje do GPW o zawieszenie obrotu od 17 do 25 I w zw. ze splitem

Warszawa, 13.01.2017 (ISBnews) - UniCredit S.p.A. złożył wniosek do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o zawieszenie obrotu wszystkimi akcjami zwykłymi począwszy od 17 do 25 stycznia 2017 r. włącznie w związku z procesem scalenia akcji. Spółka przewiduje wznowienie obrotu akcjami spółki na GPW od 26 stycznia br. 

d2i6bcm
d2i6bcm

"Złożenie wniosku o zawieszenie obrotu akcjami zwykłymi jest podyktowane podjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w dniu 12 stycznia 2017 roku uchwały w przedmiocie scalenia (reverse split) akcji zwykłych i uprzywilejowanych spółki według następujących parytetów:

1) jedna nowa akcja zwykła (bez wartości nominalnej) za dziesięć istniejących akcji zwykłych (bez wartości nominalnej); oraz

2) jedna akcja uprzywilejowana (bez wartości nominalnej) za dziesięć istniejących akcji uprzywilejowanych (bez wartości nominalnej), po umorzeniu akcji zwykłych i uprzywilejowanych w minimalnej liczbie niezbędnej do zbilansowania procedury połączenia akcji w całości" - czytamy w komunikacie.

UniCredit podał, że przeprowadzenie operacji scalenia akcji zwykłych zgodnie z procedurami obowiązującymi w Polsce, wymaga czasowego zawieszenia obrotu akcjami zwykłymi na GPW.

d2i6bcm

"Przeprowadzenie scalenia akcji jest uzależnione od zarejestrowania uchwały przez właściwy włoski sąd rejestrowy. Do dnia złożenia wniosku o zawieszenie obrotu akcjami zwykłymi, uchwała nie została zarejestrowana. Spółka spodziewa się, że rejestracja nastąpi około 19 stycznia 2017 roku" - czytamy także.

UniCredit poinformował, że w przypadku gdyby nie doszło do zarejestrowania uchwały w terminie do 19 stycznia br., spółka niezwłocznie wystąpi do zarządu GPW z wnioskiem o wydłużenie zawieszenia obrotu akcjami zwykłymi na GPW o okres potrzebny na dokonanie scalenia akcji zwykłych w najkrótszym możliwym terminie.

"Zakłada się, że w dniu 23 stycznia 2017 roku akcje zwykłe (tj. akcje przed przeprowadzeniem scalenia), zarejestrowane pod dotychczasowym kodem ISIN IT0004781412, przestaną istnieć i zostaną zastąpione, zgodnie z ustalonym parytetem, przez nowe akcje zwykłe spółki (tj. akcje po przeprowadzeniu scalenia), które zostaną zarejestrowane pod nowym kodem ISIN IT0005239360" - podał także bank.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm