Trwa ładowanie...
d4726bd
10-12-2015 06:38

UniCredit wyda 1,2 mld euro na digitalizację do 2018r., tworzy markę 'buddybank'

Warszawa, 10.12.2015 (ISBnews) - UniCredit planuje zainwestować 1,2 mld euro w rozwój elektronicznych kanałów dystrybucji w grupie do 2018 roku. W I kwartale 2017 roku zamierza uruchomić na poziomie holdingu nową markę bankowości mobilnej - "buddybank", która dołączy do banków działających w grupie, poinformował ISBnews prezes UniCredit Federico Ghizzoni. Z nową marką włoska grupa chce wchodzić również do krajów, w których jeszcze nie jest obecna.

d4726bd

"To będzie nowa rzeczywistość bankowa, o własnej marce i reprezentująca bank przyszłości, skierowana do wybranych klientów. Nie chcielibyśmy mówić jeszcze o szczegółach. Prawdopodobnie zaczniemy tę działalność na początku 2017 roku. Będzie to bank całkowicie mobilny, platforma, na której usługi bankowe będą zintegrowane z usługami innych dostawców, więc nie będą to tylko usługi finansowe. Będzie to bank bardzo innowacyjny, który będzie mógł być rozwijany o nowe usługi" - powiedział prezes UniCredit w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że "buddybank", którego projekt jest realizowany na poziomie holdingu, będzie platformą, stosowaną wszędzie tam, gdzie jest rynek i potencjalni klienci.

"Dla nas to przede wszystkim platforma, która ma nas wprowadzić do krajów, gdzie nas nie ma i pozwoli nam na wejście w segmenty rynku, w które tradycyjne banki nie wchodzą, np. rynek młodych ludzi" - powiedział Ghizzoni.

Nie wskazał, do jakich nowych krajów UniCredit chce wejść z "buddybank", ale ujawnił, że poza krajami europejskimi mogą to być kraje "o nie tak wysokim poziomie rozwoju", ale takie, gdzie urządzenia mobilne zaczynają być powszechne.

d4726bd

Grupa oczekuje, że w 2018 roku ponad 90% transakcji będzie realizowanych przez zdalne kanały dostępu.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w 17 europejskich (Austria, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry i Włochy). Posiada obecnie 8,1 tys. placówek i zatrudnia ok. 146 tys. pracowników. UniCredit jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d4726bd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4726bd