Trwa ładowanie...
d1cw9r1

Unimor powierzył Dekpolowi wykonawstwo Pomerania Office

Warszawa, 26.03.2015 (ISBnews) - Unimor Development podpisał z Dekpolem umowę na generalne wykonawstwo Pomerania Office w Gdańsku, poinformował Unimor. Budynek ma być oddany do użytku w I kwartale 2016 r.
Share
d1cw9r1

Pomerania Office to budynek biurowy klasy B+, który powstanie przy ul. Żabi Kruk 16 w Gdańsku, o docelowej powierzchni pod wynajem ponad 4,600 m2 na czterech kondygnacjach. Dostępne będzie także 90 miejsc parkingowych. Projekt biurowca przygotowała pracownia A-Plan bis.

"Projekt zakłada kompleksową modernizację kameralnego budynku biurowo-usługowego przy ul. Żabi Kruk 16 i utworzenie w Śródmieściu Gdańska przestrzeni sprzyjającej rozwojowi nowoczesnego biznesu. Lokalizacja obiektu gwarantuje szybki dostęp do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, w tym także do nowej stacji SKM Śródmieście i kluczowych arterii - obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1" - czytamy w komunikacie.

W perspektywie kilku lat planowane jest stworzenie w tej części Gdańska kompleksu złożonego z nowoczesnych obiektów biurowo-usługowych pod nazwą Pomerania Office Park. Projekt ma potencjał do rozbudowy nawet do powierzchni 15 tys. m2, podał także Unimor.

d1cw9r1

Unimor Development zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem nowoczesnymi nieruchomościami biurowymi. Firma powstała w 1994 r. w wyniku komercjalizacji Gdańskich Zakładów Elektronicznych Unimor. Głównym akcjonariuszem Unimor Development, posiadającym ponad 67 proc. akcji spółki, jest Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Mars FIZ), zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Dekpol powstał w 1993 r. Jego działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

(ISBnews)

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1