Trwa ładowanie...
d2xcch9

Unimot złożył prospekt w KNF w zw. z planem przejścia na rynek główny GPW

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Unimot złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z planowanym przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek główny GPW, podała spółka. W II kw. spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną 4 mln nowo emitowanych akcji serii J.

Share
d2xcch9

"Celem przejścia Unimot S.A. na główny parkiet jest przede wszystkim pozyskanie kapitału, który umożliwi dalsze poszerzanie zakresu działalności. Obecność na GPW podniesie prestiż spółki i umocni jej pozycję na rynku paliwowo-energetycznym. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje spółki, która w ostatnich latach utrzymuje wzrostowe wyniki sprzedaży, osiąga znakomite wyniki finansowe, a przede wszystkim z sukcesem wchodzi na nowe rynki" - powiedział prezes spółki Robert Brzozowski, cytowany w komunikacie.

Oferującym akcje nowej emisji jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska a doradcami - Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni oraz allStreet Sp. z o.o.

Ostateczny termin oferty publicznej jest uzależniony od zatwierdzenia prospektu przez KNF.

Unimot specjalizuje się w obrocie gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG), biopaliwami oraz olejem napędowym. Zaopatruje w paliwa gazowe i ciekłe sektory: usług, rolnictwa, przemysłu oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)

d2xcch9

Podziel się opinią

Share
d2xcch9
d2xcch9