Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k

Unipetrol ma ramową umowę na przesył ropy chorwackim rurociągiem JANAF

Warszawa, 22.11.2016 (ISBnews) - Unipetrol - spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen - i chorwacka spółka Jadranski Naftovod podpisały trzyletnią ramową umowę na przesył ropy naftowej rurociągiem JANAF, podał Unipetrol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

Umowa obejmuje warunki przesyłu na trzy lata. Dostawy mogą służyć rafineriom w Kralupach i Litvinovie.

"Z perspektywy Republiki Czeskiej ten kontrakt to kolejny krok w kierunku wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności dostaw ropy naftowej. Pozwoli na przesył ropy naftowej rurociągiem JANAF przez Chorwację i może być w przyszłości wykorzystany na przykład w przypadku dostaw alternatywnych gatunków ropy" - powiedział prezes Unipetrolu Andrzej Modrzejewski, cytowany w komunikacie.

"Transport ropy naftowej dla Unipetrolu daje nam nowe możliwości biznesowe. JANAF zapewni Unipetrolowi bezpieczny i wiarygodny przesył wielu gatunków ropy. Mamy nadzieję na bardziej intensywną współpracę biznesową w dziedzinie przesyłu i magazynowania ropy naftowej w kolejnych latach" - dodał prezes spółki Jadranski Naftovod Dragan Kovačević.

d278x0k

Unipetrol jest także w trakcie rozmów o warunkach przesyłu ropy węgierskim odcinkiem gazociągu. Spółka liczy na zawarcie umowy w 2017 r., podano także.

Rurociąg JANAF łączy Terminal Omišalj na chorwackiej wyspie Krk z Węgrami i Słowacją, gdzie podłączony jest to rurociągu Przyjaźń. Wschodnia odnoga rurociągu prowadzi do Bośni i Hercegowiny oraz Serbii.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k