Trwa ładowanie...
d1ppg8m

UOKiK nadal rozpatruje sprawę UPC i Aster, dochodzi do "pewnego rodzaju rozwiązania"

08.06. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nadal rozpatruje kwestię decyzji dla UPC Polska, dostawcy telewizji, Internetu i telefonu, w sprawie...

d1ppg8m
d1ppg8m

08.06. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nadal rozpatruje kwestię decyzji dla UPC Polska, dostawcy telewizji, Internetu i telefonu, w sprawie przejęcia operatora kablowego Aster, ale dochodzi już do pewnego rodzaju rozwiązania. Decyzja może zapaść w najbliższych tygodniach - poinformowała prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

"To nie do końca zależy od Urzędu. Rozmawiamy, dochodzimy do pewnego rodzaju rozwiązania. Spodziewam się, że decyzja zapadnie w ciągu najbliższych tygodni" - powiedziała w środę dziennikarzom Krasnodębska-Tomkiel.

W pierwszych dniach grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, podpisał umowę kupna od funduszu Mid Europa Partners 100 proc. udziałów operatora Aster za 870 mln zł. Łączna cena nabycia, wliczając dług sieci Aster w wysokości ok. 1,53 mld zł, wyniosła ok. 2,4 mld zł.

pel/ bas/ osz/

d1ppg8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ppg8m