Trwa ładowanie...
24-11-2016 14:56

UOKiK przypomina: można reklamować towar kupiony po obniżonej cenie

Kiedy robimy zakupy po okazyjnej cenie, w czasie wyprzedaży, nie tracimy praw, które wynikają z ustawy o prawach konsumenta.

Share
UOKiK przypomina: można reklamować towar kupiony po obniżonej cenieŹródło: Fotolia, fot: ldprod
d21mtyo

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przypomina, że można reklamować towar kupiony po obniżonej cenie podczas wyprzedaży i promocji. Takie przepisy obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej.

Kiedy robimy zakupy po okazyjnej cenie, w czasie wyprzedaży, nie tracimy praw, które wynikają z ustawy o prawach konsumenta. Chodzi między innymi o prawo do prawdziwej informacji o wysokości obniżki. Jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce, możemy kupić produkt w niższej cenie.

UOKiK podkreśla poza tym, że organizowanie promocji przez sztuczne podwyższanie ceny wyjściowej i następnie jej obniżanie do poziomu zbliżonego do regularnej to niezgodna z prawem nieuczciwa praktyka rynkowa.

Oprócz tego klienci mają prawo do zwrotu zakupów internetowych bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Wystarczy przekazać sprzedawcy wypełnione oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

d21mtyo

Kupujący mają prawo do reklamacji wadliwego towaru, także pochodzącego z promocji. Można to zrobić w ciągu 2 lat od zakupu.

Jutro w Stanach Zjednoczonych tak zwany Czarny Piątek, który obchodzony jest następnego dnia po Święcie Dziękczynienia. W tym roku przypada 25 listopada. Od tego dnia w USA rozpoczyna się sezon świątecznych zakupów, sklepy zachęcają obniżkami cen. Eksperci UOKiK dodają, że również w Polsce wiele znanych marek przygotowuje w tym czasie specjalne oferty. Możemy spodziewać się promocji głównie w sklepach z elektroniką oraz odzieżowych - dodają.

d21mtyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21mtyo