Trwa ładowanie...
d17zn9t

UOKiK: Value Pharmacy i OKGEM wnioskują o zgodę na przejęcie spółek aptekarskich

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Value Pharmacy B.V. z siedzibą w Amsterdamie - z grupy kapitałowej Warburg Pincus LLC - oraz OKGEM z siedzibą w Wejherowie złożyli w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęciu przez Value Pharmacy B.V. kontroli nad kilkoma spółkami aptekarskimi działającymi na Pomorzu, podał Urząd.

Share
d17zn9t

Podmiotami przejęcia mają być: "Apteki Gdańskie" z siedzibą w Wejherowie, "Gemini-Drugstore" z siedzibą w Gdańsku, WZGM z siedzibą w Gdańsku, w którą przekształcana jest jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona pod firmą Apteka Gemini Wojciech Zarzycki, Apteka MCGEM z siedzibą w Kozienicach, w którą przekształcana jest jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona pod firmą Apteka Gemini Marcin Chamerski, Apteka Dworcowa w Wejherowie oraz przejęcia przez Value Pharmacy B.V. i OKGEM wspólnej kontroli nad "Gemini" z siedzibą w Wejherowie, "Gemini" Hütter z siedzibą w Wejherowie, Apteka "Gemini" Hütter z siedzibą w Wejherowie.

Wniosek wpłynął 20 listopada br., sprawa jest w toku, podał UOKiK.

Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Value Pharmacy B.V. (VP B.V.) kontroli nad pięcioma podmiotami, poprzez nabycie wszystkich udziałów w kapitale zakładowym każdej z przejmowanych spółek.

d17zn9t

Planowana koncentracja polega na przejęciu przez VP B.V. i OKGEM wspólnej kontroli nad trzema podmiotami, poprzez nabycie większości udziałów w kapitale zakładowym każdej z przejmowanych spółek (w przypadku VP B.V.) lub z uwagi na uprawnienia osobiste wspólnika (w przypadku OKGEM).

VP B.V. należy do grupy kapitałowej spółki Warburg Pincus LLC, która zarządza kilkoma funduszami private equity inwestującymi na całym świecie w różne sektory, w szczególności w sektor energetyczny, usług finansowych, opieki zdrowotnej i konsumencki, usług działalności przemysłowej oraz technologii, mediów i telekomunikacji (TMT).

OKGEM nie prowadzi działalności operacyjnej i jest kontrolowana przez osobę fizyczną.

Przejmowane spółki prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

(ISBnews)

d17zn9t

Podziel się opinią

Share
d17zn9t
d17zn9t