Trwa ładowanie...
dymtfr1

UOKiK ws. potencjalnego nabywcy Dziennika Wschodniego (komunikat)

...

dymtfr1
dymtfr1

18.04. Warszawa - UOKiK informuje:

16 kwietnia UOKiK zaakceptował lubelską spółkę Corner Media, jako potencjalnego nabywcę gazety Dziennik Wschodni oraz domen internetowych dzienikwschodni.pl i e-dziennikwschodni.pl. Konieczność uzyskania takiej akceptacji wynikała z decyzji w sprawie przejęcia przez Polskapresse spółki Media Regionalne. Zgoda na koncentrację została wydana pod warunkiem m.in. zbycia wszelkich praw do Dziennika Wschodniego. Sprzedaż miała nastąpić na rzecz inwestora spoza grupy kapitałowej przejmującego, który będzie posiadał niezbędne zaplecze techniczne i organizacyjne oraz dawał gwarancję dalszego prowadzenia dziennika regionalnego. Spółka Polskapresse musiała również uzyskać od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisemną akceptację tego podmiotu.

Spółka Corner Media należy do grupy kapitałowej Wodrol. Jej wspólnikami są m.in. obecni dziennikarze (w tym redaktor naczelny i jego zastępca), wydawcy i pracownicy działu reklamy Dziennika Wschodniego.

Jednocześnie warto przypomnieć, że zgodnie z nałożonym warunkiem - do czasu finalizacji transakcji - m.in. sprzedaży dziennika Dziennika Wschodniego, spółka Polskapresse będzie musiała zapobiec osłabieniu jego rozpoznawalności i dostępności, m.in. poprzez utrzymanie objętości oraz dotychczasowego charakteru gazety i domen internetowych.

Co istotne, akceptacja nabywcy przez UOKiK nie wyklucza konieczności zgłoszenia przez niego zamiaru koncentracji do Urzędu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

dymtfr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dymtfr1