Trwa ładowanie...
d3xwvmd
29-11-2016 10:48

UOKiK zgadza się na powołanie przez Echo spółki, która zbuduje galerię w stolicy

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na utworzenie przez Echo Investment oraz Echo Polska Properties (EPP) wspólnego przedsiębiorcy, który - jak wynika z wcześniejszych informacji - będzie realizował projekt handlowy przy ul. Towarowej w Warszawie, na terenie dawnego Jupitera.

d3xwvmd
d3xwvmd

"Celem nowego podmiotu będzie budowa i zarządzanie galerią handlową w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

W październiku br. Echo Investment oraz EPP podpisały umowy dotyczące wspólnego zakupu terenu i budowy inwestycji przy ul. Towarowej 22 w Warszawie od Griffin Real Estate. Kupujący zapłacą za nieruchomość łączną kwotę nieprzekraczającą 120 mln euro.

Jak wówczas podano, zgodnie z umowami, EPP oraz Echo Investment stworzą joint venture, w którym EPP będzie posiadało 70%, a Echo Investment - pozostałe 30%. Na podstawie oddzielnych umów, Echo Investment będzie także deweloperem inwestycji, która powstanie na nieruchomości, a podmiot zależny od EPP będzie zarządcą inwestycji. Umowy były warunkowe i uzależnione od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody UOKiK.

Towarowa 22 to nieruchomość składająca się z kilkudziesięciu działek scalonych przez Griffin Real Estate w pięciu niezależnych transakcjach. W efekcie tych działań uzyskano największy teren pod zabudowę komercyjną zlokalizowany w centrum Warszawy o całkowitej powierzchni ok. 6,5 ha i potencjalnej powierzchni wynajmu ponad 100 tys. m.2.
ISBnews pod koniec ub.r. informowało, że Echo Investment z partnerem ma przejąć od swojego wiodącego akcjonariusza - Griffin Real Estate projekt handlowy na przeszło 100 tys. m2, planowany na miejscu byłego Jupitera na stołecznej Woli.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

d3xwvmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwvmd