Trwa ładowanie...
dhwmzeu

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
dhwmzeu

07.11. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez Deka Immobilien Investment budynków International Business Centre od spółek Valmea Investments i Jalia Investments.

Należąca do grupy kapitałowej DekaBank spółka Deka Immobilien Investment zajmuje się m.in. handlem, wynajem i zarządzaniem nieruchomościami. Do grupy kapitałowej DekaBank należą także polskie spółki zarządzające i wynajmujące powierzchnię m.in. w budynkach Deloitte House Skanska (Warszawa), Andersia Tower (Poznań) czy Artus Park (Gdańsk).

dhwmzeu

Valmea Investments i Jalia Investments prowadzą wynajem powierzchni biurowej i handlowej odpowiednio w International Business Center I i II w Warszawie. W wyniku koncentracji Deka Immobilien Investment dokona zakupu budynków IBC I i II.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

dhwmzeu

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dhwmzeu

Podziel się opinią

Share
dhwmzeu
dhwmzeu