Trwa ładowanie...
d1sm12u

UOKIK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

Share
d1sm12u

24.01. Warszawa - UOKIK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez STADA Arzneimittel części mienia spółki Grunenthal.

STADA Arzneimittel (Niemcy) jest spółką farmaceutyczną prowadzącą działalność w zakresie opracowywania i sprzedaży produktów zawierających substancje czynne nieobjęte prawami własności intelektualnej. Grunenthal (Niemcy) prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie produkcji i dystrybucji leków stosowanych głównie w leczeniu bólu. W wyniku koncentracji STADA nabędzie część przedsiębiorstwa Grunenthal zajmującego się sprzedażą niektórych produktów farmaceutycznych.

d1sm12u

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1sm12u

Podziel się opinią

Share
d1sm12u
d1sm12u