Trwa ładowanie...
dyvpkm8

UPS Logistics Group Int. ma zgodę UOKiK na przejęcie Poltrafu

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez UPS Logistics Group International B.V. kontroli nad Poltraf sp. z o.o. z siedzibą w Pass, poinformował Urząd.

Share
dyvpkm8

"Zgodę otrzymała także spółka UPS Logistics Group International. Należy ona do grupy kapitałowej, która zajmuje się doręczaniem przesyłek i paczek. Może przejąć spółkę Poltraf, świadczącą usługi na polskim rynku przechowywania i transportu produktów farmaceutycznych i medycznych" - czytamy w komunikacie.

Urząd informował w styczniu br., że UPS Logistics Group International B.V. złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad Poltraf sp. z o.o. z siedzibą w Pass.

W grudniu ub. r. UPS poinformował, że koncern zgodził się na warunki przejęcia firmy zajmującej się logistyką dla sektora medycznego Poltraf od funduszu inwestycyjnego Ortie. UPS spodziewa się, że finalizacja transakcji nastąpi w I połowie 2015 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

dyvpkm8

Transakcja ma wzmocnić pozycję UPS oraz sieć firmy w Europie, umożliwiając świadczenie kompleksowych usług logistycznych dla klientów, a także usprawniając dostawy produktów na szybko rozwijających się rynkach w obszarze opieki zdrowotnej, w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firma Poltraf - z siedzibą w Błoniu koło Warszawy - od 9 lat oferuje rozwiązania logistyczne dla branży medycznej. Firma znana jest z rozwiązań transportu i magazynowania produktów wrażliwych na temperaturę, takich, które są wymagane przez klientów z branży medycznej i obszaru biologii w maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw, spełnianiu wymogów regulacyjnych i dostarczaniu produktów w sposób niezawodny i bezpieczny.

Poltraf wykorzystuje flotę ok. 170 pojazdów z kontrolą i regulacją temperatury do transportu zarówno produktów w 2-8°C, jak i 15-25°C. Dodatkowo, firma posiada 10 strategicznie rozmieszczonych lokalizacji na terenie całego kraju.

UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i towarów, co obejmuje innowacyjne opcje doręczania przesyłek dla globalnego rynku konsumenckiego, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie (USA), świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

(ISBnews)

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8