Trwa ładowanie...
d27uut4

Urlop z rodziną? Nie, dziękuję

Dla pracowników bardziej stresogenne - niż problemy w miejscu pracy - są wakacje w rodzinnym gronie
Share
Urlop z rodziną? Nie, dziękuję
d27uut4

*Dla pracowników bardziej stresogenne - niż problemy w miejscu pracy - są wakacje w rodzinnym gronie. Takie informacje podaje brytyjski serwis Daily Mail. *

Urlop jako odetchnięcie od codzienności, oderwanie od trudnych sytuacji w miejscu pracy, wypoczynek i beztroska? Nic bardziej mylnego. Przynajmniej dla pracowników z rodzinami. Aż 65 proc. ankietowanych rodziców przyznało, że tygodniowe wakacje z dziećmi są bardziej stresujące niż praca w normalnym wymiarze godzin! Co więcej, ponad połowa przyznaje, że wcale nie czeka z niecierpliwością na wyjazd z rodziną.

Źródłem największego stresu okazuje się konieczność zapewnienia dzieciom rozrywki przez cały dzień. Opieka nad dziećmi, uczestniczenie wraz z nimi w zabawach oraz odpowiadanie na tysiące pytań zadawanych przez pociechy bez ustanku sprawia, że wielu rodziców z niechęcią myśli o jakimkolwiek wyjeździe.

d27uut4

Wprawdzie połowa ankietowanych cieszy się na myśl o wakacjach z dziećmi, jednak znowu 57 proc. badanych przyznaje, że to, czego się obawia najbardziej, to powrót do pracy po wakacjach. Myśl o zaległościach w biurze i górze obowiązków do wypełnienia, odbiera im ochotę na wyjazd.

Z tego też względu 60 proc. ankietowanych tak przeraża myśl o trudnościach z przestawieniem się na tryb pracy, że w ogóle rezygnuje z wyjazdu. Wyniki badań są zaskakujące dla specjalistów ds. rynku pracy.

Lisette Howlett, założycielka brytyjskiego serwisu rekrutacyjnego HireScores, tłumaczyła, że wielu Brytyjczyków jest zbyt zmartwionych tym, że mogą stracić posadę i zbytnio się przejmuje sytuacją, jaką mogą zastać w pracy po powrocie, by w pełni cieszyć się wyjazdem z rodziną, jednak zadziwiające jest, że dla tak dużej grupy rodziców te powody są wystarczające do zrezygnowania z wyjazdu.

(toy)

d27uut4

Podziel się opinią

Share
d27uut4
d27uut4