Trwa ładowanie...
d4kctlt
23-03-2017 11:22

Ursus dostarczy ciągniki i maszyny rolnicze do Zambii za 100 mln USD

Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - Ursus podpisał ze spółką Industrial Development Corporation Limited (IDC) z siedzibą w Lusace (Zambia) umowę o wartości 100 mln USD na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych, a także usług powiązanych, podała spółka. Ursus zobowiązał się także m.in. do utworzenia w Lusace fabryki montażu ciągników i maszyn rolniczych.

d4kctlt
d4kctlt

"Na podstawie ww. umowy emitent dostarczy odbiorcy 2 694 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD i CKD w przedziale mocy od 47 do 180 koni mechanicznych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, oraz 2506 maszyn rolniczych, m.in. przyczep, rozrzutników obornika, pras zwijających do słomy i siana, bron oraz pługów" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, zgodnie z postanowieniami umowy, Ursus we współpracy z IDC utworzy w Lusace fabrykę montażu ciągników i maszyn rolniczych Ursus oraz 10 autoryzowanych centrów serwisowych na terenie Zambii. Ursus przeprowadzi także szkolenia personelu odbiorcy oraz zapewni mu wsparcie techniczne w niezbędnym zakresie, podano także.

Umowa z IDC wejdzie w życie po upływie 15 dni od daty wysłania przez Ministerstwo Finansów Rzeczpospolitej Polskiej do Ministerstwa Finansów Republiki Zambii informacji o ratyfikacji umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Zambii w sprawie udzielenia kredytu w pomocy wiązanej, która zostanie zawarta w 2017 r.

"Pierwsza płatność w ramach umowy zostanie dokonana w formie zaliczki przed rozpoczęciem dostaw w wysokości 40% wartości umowy, tj. w kwocie 40 000 000 USD. Kolejne 58% łącznej ceny w kwocie 58 000 000 USD emitent otrzyma po przedstawieniu dokumentów przewozowych do kolejnych wysyłek partii przedmiotu umowy, natomiast pozostałe 2% ceny w kwocie 2 000 000 USD zostanie zapłacone po podpisaniu przez kupującego protokołów odbioru towarów z każdej wysyłki" - napisano też w komunikacie.

d4kctlt

Umowa z IDC została zawarta na okres 3 lat od daty jej wejścia w życie i obowiązuje do czasu całkowitego wykonania jej postanowień. Przystąpienie do realizacji umowy nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez spółkę zaliczki w wysokości 40% jej całkowitej wartości. Zakończenie projektu przewidywane jest w terminie do roku od momentu rozpoczęcia jego realizacji, podano także.

Ursus podkreślił, że nowo zawarta umowa z IDC to kolejny znaczący kontrakt spółki na kontynencie afrykańskim, po poprzednich działaniach realizowanych w Etiopii oraz Tanzanii.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)

d4kctlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kctlt