Trwa ładowanie...
d38ghj2

Urząd pracy zaskoczył internautę. Zaproponowali mu pracę w Uberze

Uber budzi zastrzeżenia "skarbówki", jednak nie przeszkadza to urzędowi pracy oferować w nim pracę - dziwi się internauta, który dostał taką właśnie propozycję. O sprawę zapytaliśmy urzędników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urząd pracy zaskoczył internautę. Zaproponowali mu pracę w Uberze
(PAP/EPA, Fot: Wojciech Pacewicz)
d38ghj2

Konrad był na tyle zaskoczony ofertą urzędu pracy, że opisał ją na jednej z grup z ofertami pracy na Facebooku. "Państwowy urząd pracy oferuje mi pracę w przewozie osób na aplikacji Uber, gdzie z drugiej strony ciągle słychać, jak państwowy urząd skarbowy ściga Ubera, kontroluje jego kierowców i kieruje przeciw nim sprawy do sądu" - napisał internauta, który ma wątpliwości, co do prawnych podstaw działania firmy. Ta kwestia od początku obecności firmy w Polsce budzi kontrowersje. Zapytaliśmy więc przedstawicieli urzędu pracy, jak to wygląda z ich perspektywy.

 Facebook.com
(Facebook.com)

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że propozycja, którą dostał internauta, "nie jest ofertą pracy kierowaną bezpośrednio przez firmę Uber, a wyłącznie przez podmiot Mydriver Sp. z o.o., który posiada licencję na przewóz osób". - Oferta pracy jest realizowana w trybie otwartym. Oferta pracy jest ogólnodostępna dla wszystkich, a urząd nie ma obowiązku kierowania kandydatów do pracodawcy - podkreśla Szymon Kuśmierczyk z Centrum Aktywizacji Zawodowej Urzędu Pracy m.st. Warszawy.

d38ghj2

Dopytaliśmy również, w jaki sposób urząd kontroluje firmy, korzystające z jego wsparcia przy szukaniu pracowników. - Legalność działalności funkcjonowania pracodawców/przedsiębiorców jest sprawdzana za pośrednictwem ogólnodostępnych baz: Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Krajowego Rejestru Sądowego oraz Głównego Urzędu Statystycznego - tłumaczy Kuśmierczyk.

Przypomnijmy, że niedawno wściekli na Ubera taksówkarze zablokowali polskie miasta.

Być może wkrótce znikną wątpliwości dotyczące działalności Ubera. - Nie będzie delegalizacji Ubera w naszym kraju. Szykowane są przepisy, które pozwolą mu bez problemu działać - informowała niedawno wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

d38ghj2
d38ghj2

Podziel się opinią

Share
d38ghj2
d38ghj2