Trwa ładowanie...

Uber w Polsce bezpieczny. Rząd szykuje nowe prawo

Nie będzie delegalizacji Ubera w naszym kraju. Szykowane są przepisy, które pozwolą mu bez problemu działać - poinformowała we wtorek wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Share
Uber w Polsce bezpieczny. Rząd szykuje nowe prawoŹródło: East News, fot: East News
d1hnwww

Jak dodała Emilewicz, Ministerstwo Rozwoju i resort infrastruktury pracują nad kompromisem w sprawie uregulowania kwestii przewozu osób. - Ministerstwo infrastruktury chciałoby to zrobić szybko. Myślę, że utrzemy wspólne stanowisko, które nie będzie zabraniało Uberowi działalności w Polsce. Bo bez względu na to, jakie stanowisko przyjmiemy, to internet istnieje ponad granicami i aresztowanie internetu jest właściwie niemożliwe - powiedziała wiceminister pytana, kiedy możliwe byłoby wprowadzenie nowych regulacji dotyczących przewozu osób.

- Tam, gdzie jest to możliwe, deregulujmy zawody, nie tylko zawód taksówkarza - dodała wiceminister, która była gościem radia RDC.

Między innymi przeciwko Uberowi protestowali na początku czerwca taksówkarze w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Protest miał zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. Grozili paraliżem komunikacyjnym, jeśli nikt ich nie wysłucha. Podkreślali wtedy, że płacą oni podatki, a kierwocy Ubera - nie. Jak jednak sprawdziliśmy, kwoty odprawdadzanych przez taksówkarzy składek są niewielkie.

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk pytany wtedy o protesty, poinformował, że w trakcie prac w Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów jest projekt ustawy, która będzie regulowała kwestię przewozu pasażerów samochodami osobowymi. Jego zdaniem projektowane przepisy wprowadzają równość wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerskim samochodami osobowymi na terenie kraju.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na początku maja tego roku informował, że monitoruje wpływ platform internetowych kojarzących kierowców z pasażerami, takich jak Uber. Jednak dotychczasowe obserwacje nie wskazują na konieczność interwencji urzędu zarówno w zakresie ochrony interesów konsumentów, jak i ochrony konkurencji.

d1hnwww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hnwww
d1hnwww