ycipk-13t9j0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uber w Polsce. Kierowcy nie będą już mogli omijać fiskusa

Po protestach przeciwko działalności Ubera w Europie polscy politycy szykują przepisy chroniące taksówkarzy i budżet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uber w Polsce. Kierowcy nie będą już mogli omijać fiskusa
(Fot: materiały prasowe Uber)
ycipk-13t9j0

Po protestach przeciwko działalności Ubera w Europie polscy politycy szykują przepisy chroniące taksówkarzy i budżet. W Sejmie jest już projekt PO zmian w ustawie o transporcie drogowym.

Uber działa w Warszawie, Krakowie i Trójmieście - informuje "Gazeta Wyborcza". Poprzez aplikację mobilną klient zamawia samochód z kierowcą. Opłatę pobiera się z karty kredytowej pasażera. Firma nie płaci podatków w kraju, pieniądze idą na rachunek w USA.

Kierowcy omijają też krajowego fiskusa. Uderza to w taksówkarzy, bo stawki za przejazd z Uberem są niższe.W Sejmie jest już projekt PO zmian w ustawie o transporcie drogowym.

ycipk-13t9j0

Wg niego licencję taksówkarską musiałyby zdobyć osoby współpracujące z takimi pośrednikami jak Uber. Pośrednik będzie też musiał otworzyć w kraju siedzibę i płacić podatki polskiemu fiskusowi.

Zobacz także:

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13t9j0

ycipk-13t9j0
ycipk-13t9j0