WP

Urząd skarbowy przesłuchuje nowożeńców. Interesuje się rozliczeniem kosztów organizacji wesela

Urząd skarbowy z Ostrowca Świętokrzyskiego wzywa po kolei małżeństwa, które w 2016 roku brały w tym mieście ślub. Urzędników interesują koszty wesela i pytają na przykład o to, kto i za ile imprezę fotografował i filmował, czy ile wzięła orkiestra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urząd skarbowy wzywa nowożeńców do składania wyjaśnień.
Urząd skarbowy wzywa nowożeńców do składania wyjaśnień. (Pixabay.com)
WP

Jak pisze "Gazeta Ostrowiecka", urząd skarbowy zwrócił się do urzędu stanu cywilnego o informację na temat sporządzonych aktów małżeństwa za rok 2016 i te dane uzyskał.

Z tak uzyskaną bazą danych zaczął po kolei wzywać wszystkie pary, które w 2016 roku brały ślub w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z relacji osób, które miały dostać wezwani wynika, że brak odpowiedzi na wezwanie wiąże się z karą 2,5 tys. zł.

WP

Wideo: Club Wesele, czyli Polacy na weselnych dyskotekach. Do klubu ciągną się kolejki

- Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych - wyjaśnia Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Jak wyjaśniła, wezwania nowożeńców związane są z kontrolą podatkową, jaką skarbówka prowadzi wobec jednego podmiotu z tej branży.

WP

Urząd wyjaśnia, że "w trakcie kontroli zbierany jest materiał dowodowy z wszelkich dostępnych źródeł, m.in. informacje dobrowolnie udzielane przez nowożeńców". Urzędnicy zastrzegają, że "ocena zebranego materiału objęta jest tajemnicą skarbową".

Polub WP Finanse
WP
WP