Trwa ładowanie...
kontrola skarbowa

Urząd skarbowy przesłuchuje nowożeńców. Interesuje się rozliczeniem kosztów organizacji wesela

Urząd skarbowy z Ostrowca Świętokrzyskiego wzywa po kolei małżeństwa, które w 2016 roku brały w tym mieście ślub. Urzędników interesują koszty wesela i pytają na przykład o to, kto i za ile imprezę fotografował i filmował, czy ile wzięła orkiestra.

Share
Urząd skarbowy przesłuchuje nowożeńców. Interesuje się rozliczeniem kosztów organizacji wesela
Źródło: Pixabay.com
d437tzp

Jak pisze "Gazeta Ostrowiecka", urząd skarbowy zwrócił się do urzędu stanu cywilnego o informację na temat sporządzonych aktów małżeństwa za rok 2016 i te dane uzyskał.

Z tak uzyskaną bazą danych zaczął po kolei wzywać wszystkie pary, które w 2016 roku brały ślub w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z relacji osób, które miały dostać wezwani wynika, że brak odpowiedzi na wezwanie wiąże się z karą 2,5 tys. zł.

Wideo: Club Wesele, czyli Polacy na weselnych dyskotekach. Do klubu ciągną się kolejki

- Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych - wyjaśnia Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Jak wyjaśniła, wezwania nowożeńców związane są z kontrolą podatkową, jaką skarbówka prowadzi wobec jednego podmiotu z tej branży.

Urząd wyjaśnia, że "w trakcie kontroli zbierany jest materiał dowodowy z wszelkich dostępnych źródeł, m.in. informacje dobrowolnie udzielane przez nowożeńców". Urzędnicy zastrzegają, że "ocena zebranego materiału objęta jest tajemnicą skarbową".

d437tzp

Podziel się opinią

Share
d437tzp
d437tzp