Trwa ładowanie...

Urzędnicy będą pracować po 13 godzin dziennie

Urzędnicy będą mogli pracować nawet 13 godzin dziennie

Urzędnicy będą pracować po 13 godzin dziennieŹródło: Thinkstock
d12aldt
d12aldt

Urzędnicy będą mogli pracować nawet 13 godzin dziennie. Aż w takim stopniu ich czas pracy będą mogli wydłużać dyrektorzy generalni. Będzie on rozliczny w przeciągu 12 miesięcy.

Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki projektowi nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Przewiduje ona, że czas pracy członków służby cywilnej będzie wynosił 8 godzin dziennie. Jednak okres rozliczeniowy będzie wynosił 4 miesiące, a będzie możliwe jego rozszerzenie do jednego roku.

W praktyce oznacza to, że urzędnik będzie mógł przez miesiąc pracować nawet po 13 godzin na dobę (przy zapewnieniu 11 godzin na odpoczynek). Możliwe, że do pracy będzie musiał przyjść również w sobotę. Później jednak będzie musiał pracować w mniejszym wymierzę czasowym, tak by zmieścić się w limicie 40 godzin tygodniowo na koniec okresu rozliczeniowego.

d12aldt

Dyrektorzy generalni ewentualne wydłużanie czasu pracy będą musieli uzgadniać ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami korpusu służby cywilnej.

Przedstawiciele związków zawodowych zmiany tłumaczą chęcią strony rządowej do likwidacji nadgodzin. I tak zamiast dodatkowych pieniędzy urzędnicy otrzymają dni wolne.

Przedstawiciele rządu argumentują, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi jakość obsługi obywateli. Dodatkowo wprowadzenie ruchomego czasu pracy ma ułatwić godzenie obowiązków zawodowych urzędników z ich życiem prywatnym.

MA,WP.PL

d12aldt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12aldt