Trwa ładowanie...
usa

USA/Biały Dom liczy na "przyspieszoną akcję" UE w strefie euro

Biały Dom powiedział we wtorek, że liczy na zapowiedzianą "przyspieszoną akcję" Unii Europejskiej w najbliższych tygodniach w celu walki z kryzysem w strefie euro przed szczytem G20 w Meksyku i z zadowoleniem wita zapowiedź takich działań.
Share
USA/Biały Dom liczy na "przyspieszoną akcję" UE w strefie euro
Źródło: Thinkstockphotos
d32fk1w

Rzecznik Białego Domu Jay Carney oświadczył, że prezydent Barack Obama z zadowoleniem odniósł się do tego, co nazwał "przyspieszoną akcją" UE w celu uniknięcia załamania się gospodarczego strefy euro i potencjalnych globalnych tego następstw.

Carney złożył takie oświadczenie po tym, jak europejskie kraje wchodzące w skład grupy G7, skupiającej najbogatsze państwa świata, zobowiązały się do jak najszybszego rozwiązania kryzysu w strefie euro.

Celem nadzwyczajnej telekonferencji szefów resortów finansów i banków centralnych G7, która odbyła się tego dnia, był przegląd rozważanych przez europejskich przywódców opcji stabilizacji finansów publicznych. Uczestnicy telekonferencji doszli do porozumienia w sprawie ścisłego monitorowania sytuacji przed szczytem G20, który ma się odbyć 18 i 19 czerwca w Meksyku.

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w