Trwa ładowanie...
d2km0vp

USA, Kanada i Meksyk apelują, by nie ograniczać handlu

USA, Kanada i Meksyk zaapelowały wspólnie w sobotę, aby świńska grypa nie stała się pretekstem do ograniczeń w handlu międzynarodowym.
Share
d2km0vp

Ministrowie rolnictwa tych krajów - Tom Vilsack (USA), Gerry Ritz (Kanada) i Alberto Cardenas (Meksyk) w komunikacie opublikowanym w Waszyngtonie apelują do społeczności międzynarodowej, by nie posługiwać się wystąpieniem przypadków świńskiej grypy do wprowadzenia "bezużytecznych" ograniczeń w handlu.

Ministrowie proszą również, by wszystkie decyzje państw "były podejmowane na podstawie solidnych dowodów naukowych".

Wirus grypy świń typu A (H1N1) nie jest przekazywany drogą pokarmową. Organizacje międzynarodowe, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE), Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) podkreślają, że jedzenie wieprzowiny i innych produktów ze świń nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa zarażenia się wirusem - dodano w komunikacie.

d2km0vp

Do soboty liczba potwierdzonych przez WHO przypadków zachorowań na grypę A/H1N1 (nazywaną powszechnie świńską grypą), wzrosła do 615. Zmarło 17 osób - jedna osoba w USA (meksykańskie dziecko w Teksasie), a 16 w Meksyku.

WHO zaleca zwiększenie higieny, a zwłaszcza częstsze mycie rąk mydłem. Oprócz tego zalecane jest utrzymywanie dystansu na odległość ramienia w kontaktach z ludźmi, dbanie o dobrą wentylację pomieszczeń i zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i kichania.

d2km0vp

Podziel się opinią

Share
d2km0vp
d2km0vp