Trwa ładowanie...
d1ta5eh

USA/ Lekkie spadki na Wall Street

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami najważniejszych indeksów. Rynek wsłuchuje się w liczne wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej i innych banków centralnych.

Share
d1ta5eh

Indeks Dow Jones Industrial spadł o 0,19 proc. do 18 867,93 pkt. S&P 500 stracił 0,24 proc. i wyniósł 2 181,90 pkt. Nasdaq Comp spadł o 0,23 proc. do 5 321,51 pkt.

Rynki znajdują się pod wpływem czwartkowej wypowiedzi przewodniczącej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która stwierdziła, iż podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną może być zasadna "stosunkowo niedługo". Inwestorzy oceniają, że słowa Yellen ostatecznie przesądziły, iż w grudniu w USA nastąpi wzrost kosztu pieniądza.

W piątek James Bullard z Rezerwy Federalnej St. Louis oraz Robert Kaplan z Rezerwy Federalnej Dallas również zasugerowali, że podwyżka stóp procentowych w USA jest możliwa w grudniu. W podobnym tonie wypowiedziała się Esther George z Rezerwy Federalnej Kansas, która opowiedziała się za szybszą decyzją w kwestii podwyżek.

Po południu pod kreskę zeszła ropa naftowa. Trwają intensywne zabiegi dyplomatyczne wśród państw zrzeszonych w OPEC mające na celu wynegocjowanie porozumienia o ograniczeniu produkcji w ramach kartelu. Baryłka ropy Brent jest wyceniana na ok. 46 USD.

d1ta5eh

Podziel się opinią

Share
d1ta5eh
d1ta5eh