Trwa ładowanie...
d1y1yes
d1y1yes

USA nałożyły 619 mln USD grzywny na holenderski ING Bank

13.06. Nowy Jork (PAP/dpa) - USA nałożyły grzywnę w wysokości 619 mln dolarów na holenderski ING Bank za naruszenie amerykańskich sankcji przeciwko Iranowi i Kubie - poinformowały...
Share
d1y1yes

13.06. Nowy Jork (PAP/dpa) - USA nałożyły grzywnę w wysokości 619 mln dolarów na holenderski ING Bank za naruszenie amerykańskich sankcji przeciwko Iranowi i Kubie - poinformowały we wtorek wieczorem we wspólnym komunikacie nowojorska prokuratura i Departament Sprawiedliwości USA.

ING Bank przyznał - jak głosi komunikat - że fałszował transakcje finansowe, by obejść amerykańskie restrykcje, i wyraził gotowość do zapłacenia grzywny.

"Holenderski bank przekazał przez amerykański system finansowy miliardy dolarów swym irańskim i kubańskim klientom, przez co naruszył sankcje USA. Włączył także w swe nielegalne działania inne amerykańskie banki" - wyjaśnił prokurator okręgowy Manhattanu, Cyrus Vance.

Grzywna w wysokości 619 mln dolarów to najwyższa kara finansowa nałożona do tej pory przez USA na bank za łamanie sankcji. (PAP)

sp/ morb/

d1y1yes

Podziel się opinią

Share
d1y1yes
d1y1yes